четврток, 16 август 2018

Фудбал

Зенит успеа да направи чудо: Русите анулираа предност од 4:0 и со огромна победа се пласираа во плеј-офот за Лигата на Европа (ВИДЕО)

Иако се очекуваше дека Зенит лесно ќе го мине Динамо Минск, сепак после првиот натпревар од квалификациите во...
Фудбал

Македонија ЃП ќе му помогне на Спасе: Парите од мечот со Шкендија ќе ги донира за младиот фудбалер кој остана без своите родители

Деновиве преку социјалните мрежи и преку медиумите до сите допре приказната за тажната судбина на младото момче...
Фудбал

На мечот не се виде, но по него направи свое шоу: Гризман прво изеде хамбургер со пиво, па испрати провокација до Реал и Рамос (ФОТО)

Атлетико Мадрид го освои европскиот Суперкуп со победата од 4:2 над Реал Мадрид после продолженија. Еден од јунаците...
Познати

Пред синот ја фрлаше во ѕид, ја давеше, и зборуваше дека е наркоманка: Хрватската манекенка реши да му се врати на поранешниот сопруг

Хрватската манекенка, 42 годишната Нина Мориќ последниве три години минуваше низ вистинска семејна драма, но изгледа...
Општини

Јавното претпријатие за Комунална дејност од Струга наплаќа услуги без фискална сметка: Во чии џебови заврши летниот промет?

Цела летна сезона во градот Струга, Јавниот градски паркинг им наплаќа паркинг на граѓаните без фискалнаа сметка....
Фудбал

Фудбалерите треба да се огледаат на него: Откако потпиша договор одлучи 60.000 евра месечно да донира во добротворни цели (ВИДЕО)

Фудбалерот на Кристал Палас, Вилфред Заха наскоро ќе потпише нов договор, со кој ќе заработува неверојатни 150 илјади...