среда, 15 август 2018

Занимливости

Поради нејзината убавина родителите не ја пуштаат сама да излегува: Таа е природна барбика, а никогаш не била под нож (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Русинката Анџелика Кенова, скоро никогаш ја нема напуштено својата куќа сама. Секогаш кога и да излезе, со неа...
Фудбал

Резултатот отворен во првата минута: Голем кикс на Рамос, вистинска бомба од Диего Коста, Атлетико води против Реал Мадрид (ВИДЕО)

Мадридското дерби меѓу Реал Мадрид и Атлетико Мадрид, вечерва се игра во Талин, Естонија, каде се игра овогодинешниот...
Занимливости

Преубава затвореничка ги излуди жените: Од една причина бараат веднаш да излезе, а поради тоа би можела да заработи богатство (ФОТО)

Маршала Перкинс, 19 годишна девојка од Тексас е уапсена откако кај неа биле пронајдени два грама марихуана. Во полиција...
Вести

Со договорот со Грција се прави промена на институционалниот идентитет, со што директно се укинува државниот и националниот идентитет на државата

Зоран Заев и Владата преку договорот кој го потпишаа со Грција целосно го менуваат македонскиот институционален...