понеделник, 13 август 2018

Вести

ОК ВМРО-ДПМНЕ Битола: Скандалите со непотизмот на актуелната власт во Битола во овие неколку месеци владеење никако да застанат

Скандалите со непотизмот на актуелната власт во Битола во овие неколку месеци владеење никако да застанат, ова...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев ја уназадува државата во секој поглед, а Договорот со Грција со кој толку многу се фали е најголемиот капитулантски чин во историјата на државата

Република Македонија со Зоран Заев на  власт е претворена во приватна сопственост на картелот на власт. Државата...
Познати

Ќе паднете во делириум: Ќерката на познатата пејачка Анабела го затегна костимот за капење па едвај го прикри меѓуножјето (ФОТО)

Ќерката на познатата пејачка Анабела Атијас ужива на егзотична дестинација далеку од очите на јавноста. Имено...
Познати

Сигурно ја паметите од серијата „Вила Марија“: Славната хрватска актерка ја покажа брадавицата на фотографија со ќерката (ФОТО)

Сигурно ја паметите серијата „Вила Марија“, која беше вистински хит во Македонија, а таму главна улога толкуваше...
Вести

Трипуновски: ВМРО-ДПМНЕ предупредува дека цена под 12 денари за килограм сина слива е нерентабилна и не ја гарантира егзистенцијата на илјадници семејства – производители

Додека СДСМ потпишува капитулантски договори, го менува името на државата, нејзиниот идентитет и јазик, земјоделците...