понеделник, 13 август 2018

Занимливости

Ќе ве полазат морници: Се скарал со сопругата, па го земал авионот- тоа што и го направил на неа и детето ќе ве остави во неверување (ФОТО)

Пилот на мал авион загина, кога намерно влетал со авионот во својата куќа, во близина на влезот на кањонот Пејсон...
Музика

Израел нема пари за Евровизија, утре истекува рокот за плаќање на гаранцијата од 12 милиони евра, еве кој ќе биде новиот домаќин

Главниот град на Австрија би можело да биде домаќин на Евросонг догодина, иако Израел победи на годинашниот Избор...
Економија

ДЗЛП контра Владата: Предложените измени на Законот за банки не се усогласени со Законот за заштита на личните податоци

Дирекцијата за заштита на личните податоци дала негативно мислење за Законот со кој УЈП ќе ги проверува банкарските...
Познати

Сопругата на Синан Сакиќ преживува пекол- Кога ќе видите што и направи синот на пејачот на неговата маќеа ќе се згрозите (ФОТО)

Сопругата на познатиот пејач Синан Сакиќ поминува низ вистински пекол неколку месеци откако го погреба нејзиниот...