недела, 12 август 2018

Вести

Кржалоски: Ние младите имаме потенцијал, сила и храброст да ги менуваме старите навики и пракси, а имаме и моќ да ја насочуваме иднината во позитивна насока

Лука Кржалоски од ВМРО-ДПМНЕ преку својот Фејбук им го честиташе на сите националниот ден на младите. -Често младите,...
Занимливости

Двајца браќа близнаци ги замениле местата во затвор: На едниот му се ближела смртната казна, а оваа измама ја шокираше целата земја

Двајца браќа близнаци кои истовремено престојувале во затвор, се договориле да ги заменат местата кога над еден...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните од Тевдовски очекуваат одговори каде завршија стотиците милиони евра со кои ја задолжија Македонија во изминатата година

Граѓаните од Тевдовски очекуваат одговори каде завршија стотиците милиони евра со кои ја задолжија Република...
Вести

Коце го препороди, Шилегов го уништува, градската власт неспособна да испрска против комарци, контејнерите преполни и дупки по улиците

Скопјани цело лето страдаат од наезда на комарци, а Шилегов очигледно мува не го лази, низ улиците има повеќе кучиња отколку луѓе,...
Познати

Ќе ви се помати во умот од височината: Карлеуша се фотографираше во „облаците“, но сите гледаа во нејзините нозе и кратко фустанче

Една од најпопуларните пејачки на Балканот Јелена Карлеуша е позната по нејзиниот впечатлив стил кој го привлекува...
Познати

ФОТО: Неколку дена по убиството Гоца Тржан замина далеку од очите на јавноста, a тоа што му го посвети на својот сопруг ќе ве расплаче

Кумот на пејачката Гоца Тржан и нејзиниот сопруг Раша Новаковиќ пред неколку дена беше убие, а пејачката со денови...