сабота, 11 август 2018

Вести

ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп ќе поднесе кривична пријава против градоначалникот Илија Јованоски и директорот Ѕвонко Јованоски за злоупотреба на службена положба и овластување

Откако вчера на прес конференција, прашавме дали директорот на ЈКП Комуналец, Ѕвонко Јованоски ги исполнува посебните...
Познати

По оваа фотографија фановите се испотија: Водителката на „Операција Триумф“ Николина Пишек едвај ги собра градите во бикини

Водителката која на македонската јавност и стана позната по водењето на музичкото реално шоу во минатото „Операција...
Вести

Стоилковски:  СДСМ секојдневно го руши угледот на Македонија, а светските медиуми пренесуваат за нивото на корупција нотирано во извештајот на ГРЕКО

Вашингтон пост, СиеНБиСи, Нешенал пост, Мајами Хералд и  голем број на други реномирани медиуми пишуваат за корупцијата...
Вести

Јовевски: Шилегов е градоначалник кој не може да се справи со обични комарци, а не пак да сработи некој капитален проект за скопјани

Петре Шилегов е градоначалник кој не може да се справи со обични комарци, а не пак да сработи некој капитален проект...
Вести

Арсовски: Граѓаните трпат за леб, а министрите на СДСМ  си ги делите парите на граѓаните- Царовска доделила гранд од стотици илјади евра на свој колега

Деновиве гледаме молк од Шеќеринска, нервоза од Шапуриќ и молк од Мултикултур невладината од Тетово, ова денеска...