четврток, 9 август 2018

Останати спортови

Случај Поп Ацев: Маленко вели не е крив, во федерацијата поднесена оставка, АМС жали што не била порано информирана

Еден од најдобрите македонски пливачи во историјата и светски првак  во маратонско пливање за 2015 година и првиот...
Фудбал

Фуриозни последни трансфер мигови во синиот дел од Ливерпул: Две мега ѕвезди официјално потпишаа за Евертон, уште две се чекаат

Евертон во последниот ден од преодниот рок доведе две големи засилувања, фудбалери со кои „помалиот“ тим од Ливерпул...