вторник, 7 август 2018

Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Членот 353 за кој збори СДСМ е членот по кој нејзините функционери кои денес криминално управуваат со Република Македонија ќе одговараат

Членот 353 за кој збори СДСМ е членот по кој СДСМ, нејзините функционери кои денес криминално управуваат со Република...
Вести

Финансиска полиција во домот на Јакимовски: Уште една политичка хајка за прикривање на владини скандали и притисок пред референдумот

Финансиската полиција попладнево врши претрес во домот на поранешниот градоначалник на општина Карпош Стевчо...
Вести

Мицкоски: Правиме консултација со членството и граѓаните за нашето однесување на референдумот, ќе се водиме од интересот на граѓаните

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христина Мицкоски, во неговото гостување во вестите на Канал 5 телевизија изјави дека...
Вести

Мицкоски: Лагите на власта за наводно наше барање за амнестија, кореспондира со криминалите и тендерите на актуелна власта од кои сака да го сврти вниманието

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во своето интервју во вестите на Канал 5 истакна дека тврдењата...