понеделник, 23 јули 2018

Живот и стил

Нема изговор за неуспех: Кога ќе видите како момче без нозе и раце тренира во теретана, поинаку ќе гледате на животот (ВИДЕО)

Ханхартов синдром е нарушување проследено со различни степени на јазични оштетувања и недостаток на екстремитети....
Познати

Свекорот му е во затвор, баџанакот пронајден мртов, дедо му вмешан во трговија со дрога- сега се е јасно зошто Бејл ја откажа свадбата

Фудбалерот на Реал Мадрид Герет Бејл е присилен да ја одложи венчавката со својата свршеница Ема Рис Џонс, поради...
Вести

Поранешниот член на ДИК, Даштевски: Без оглед за каков вид на референдум станува збор, треба да се исполнат два услови и тоа треба да биде јасно и недвосмислено!

Во однос на дилемите околу видот на референдумот, односно дали се работи за консултативен или задолжителен, потребно...