среда, 18 јули 2018

Вести

Заев најави консултативен референдум – Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот меѓу Република Македонија и Република Грција?

Вечерва разговаравме со лидерите на политичките партии и ги информиравме за можната формулација на референдумското...
Вести

Ниту смртта не ги раздвоила: Починал еден час откако дознал дека сопругата му загинала, последните зборови ќе ве расплачат (ВИДЕО)

Откако му било соопштено дека жената со која бил 35 години во брак загинала во сообраќајна несреќа, срцето на Американецот...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заканите и навредите кон медиумите се закани кон јавноста и го покажуваат немањето демократски капацитет на владејачката гарнитура

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува односот на власта кон медиумите и попречувањето на фоторепортерите професионално...