вторник, 17 јули 2018

Фудбал

Голем број луѓе и журка пред домот на хрватскиот селектор: Погледнете како херојот Далиќ беше пречекан во Вараждин (ФОТО+ВИДЕО)

Јас сум вараждинец, вараждинец, се пееше во Вараждин додека најголемиот херој на Хрватска овие денови, селекторот...
Вести

Мицевски: Денеска има класично силување на демократијата во Македонија, се носат измени на Изборен законик без учество на опозицијата

Денеска има класично силување на демократијата во Република Македонија. Доставувате материјали за скратена постапка...
Вести

Тајландските дечиња се враќаат во пештерата: Утре ја напуштаат болницата, па повторно ќе го проживеат пеколот кој го поминаа (ВИДЕО)

Дванаесетте деца од Тајланд и нивниот фудбалскиот тренер кои после 21 ден беа спасени од поплавената пештера утре...