четврток, 5 јули 2018

Фудбал

Роналдо уште не потпиша, а направи вистински бум- Кога ќе дознаете колку се зголемија акциите на Јувентус ќе се онесвестите

Шпекулациите за потенцијалниот трансфер на Кристијано Роналдо од Реал Мадрид во Јувентус не престануваат. Португалецот...
Вести

Мицкоски: Оние кои не гласале за ВМРО-ДПМНЕ сигурно имале добра причина за тоа, но ова што сега се случува со државата не е она што го сакаат

Лидерот на опозицијата, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во „Топ Тема“ на...
Вести

Мицкоски: Ако Заев бараше поткуп од 200.000 евра за земјиште, можеме само да замислиме какви куферчиња и амфори се во игра сега за договорот за името

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Топ Тема“ на Телма телевизија вели...
Вести

Мицкоски: Најдобар демант дека не е заштитен идентитетот стигна од грчкото МНР кое ја отфрла придавката “македонски“, а владата на Заев молчи

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Топ Тема“ вели дека иако од една...
Вести

Мицкоски брилијантно до новинарката Васиќ: Не сум на квиз да одговорам со “да“ или “не“, ќе дејствуваме во најдобар интерес на Македонија!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со одличен одговор на тенденциозните настојувања на водителката...
Вести

10 дена до крајот на светското првенство, а со него и до крајот на VIVAX наградниот предизвик – Сите заинтересирани да побрзаат ако сакаат да станат победници

Над 140 гола беа постигнати на ова првенство, а сѐ уште се очекуваат најдобрите да ги одиграат возбудливите натпреварина...