среда, 4 јули 2018

Вести

Николоски ексклузивно открива: На првата лидерска средба Заев и Димитров ветиле дека нема да има промена на Уставот и нема да се разговара за идентитетските прашања

Во вечерашната емисија на телевизија Алфа со Горан Момировски, гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар...
Фудбал

Уште еднаш докажа дека е вистински џентлмен: Еве со кого прво ја сподели радоста селекторот на Англија по вчерашната победа (ФОТО)

Селекторот на Англија Гарет Саутгејт важи за голем џентлмен на Светското првенство кое се одржува во Русија. Четириесет...
Фудбал

Цел свет се мајтапи со Нејмар: Новинар ја емитираше повредата на фудбалерот, а тоа што го направи потоа ќе ве насмее до солзи (ВИДЕО)

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Бразилецот Нејмар е на мета на критика на светската фудбалска јавност,...