понеделник, 2 јули 2018

Познати

Субашиќ испиша историја на СП, па објави кој е заслужен за неговиот успех- ова е преубавата сопруга на хрватскиот голман (ФОТО)

Голманот на хрватската репрезентација Даниел Субашиќ вчеравечер стана национален херој низ целиот свет особено...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се колнеше во своите предци дека нема да го промени името, а потоа експресно и срамно се откажа од името, нацијата, идентитетот, и македонското малцинство

Срамно е да се тврди дека промената на Уставот, името, идентитетот и јазикот претставува патриотски чин. Договорот...
Познати

Бремената Сара Мејс непосакуван гостин кај угостителите во Дојран: Кога ќе видите зошто не ја примаат, ќе се налутите и вие (ФОТО)

Пејачката Сара Мејс и нејзиниот сопруг Димитар Атанасовски го чекаат раѓањето на своето прво дете и летото го...
Познати

Братот на Филип откри како да се омажите за синовите на пејачката- „Брена има уште два сина, еве ги условите“ да станете нејзина снаа (ФОТО)

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ пред две недели го кажаа судбоносното „ДА“ правејќи раскошна свадбена...