понеделник, 2 јули 2018

Живот и стил

Погледнете зошто ова девојче е голем херој: Двете нејзини нозе се ампутирани, а таа си го оствари својот најголем сон

Девојчето Дејзи Меј Деметре од Бирмингем има двојна ампутација на нозете, но не дозволила тоа да ја спречи во остварувањето...
Вести

Трајановски до Шилегов: Јас моите обврски ги извршував професионално и одговорно, апелирам да ја вршите функцијата на која сте и престанете да барате оправдување кај други

Поранешниот градоначалник на град Скопје Коце Трајановски преку својот Фејсбук профил се огласи во врска со напаѓањата...