четврток, 28 јуни 2018

Вести

Николоски: Макрон не може да се согласи Македонија да добие датум за преговори кога го има на снимка Заев како бара мито од 200.000 евра

Како да очекуваме Макрон да се согласи Македонија да почне преговори кога неговиот колега премиер од Македонија...
Вести

Николоски: Спроведувањето на Тиранската платформа и договорот со Грција се прави за тотално обезличување на македонскиот народ

Ние не ја прифативме Тиранската платформа, мислевме дека и СДСМ нема да прифати затоа што имаше тотални небулози,...
Фудбал

Марадона ги шокираше сите : Коментарот за неговото здравје ги зачуди сите, најави дека нема да ја почитува строгата забрана од докторите

Легендарниот фудбалер Диего Армандо Марадона за време на натпреварот меѓу на Аргентина и Нигерија доживеа шок...
Вести

Полицијата се откажа од случајот кој го згрози светот: Бутна жена од чиста мира под автобус и потоа исчезна без траг (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Британската полиција испитала 50 луѓе обидувајќи се да утврди кој е мажот минатиот мај бутна жена под автобус. Таа...