вторник, 26 јуни 2018

Фудбал

Ново шоу на Марадона: Пред почетокот на мечот танцуваше со Нигеријка, по голот на Рохо им покажа среден прст на Нигеријците (ВИДЕО)

Легендарниот Диего Марадона очигледно не може без контроверзи. Тој не издржа по победничкиот гол на Маркус Рохо...
Вести

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да биде втурнато во насилно сценарио на власта кое ќе се искористи против нашата борба против капитулантското дело

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ денеска гостува во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија. Тој се осврна...
Вести

Мицкоски: За оние кои го нападнаа штабот на ВМРО-ДПМНЕ треба да го прашате Заев, но сторителите и нарачателите треба да знаат дека имаме институционална меморија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 вели дека...