недела, 24 јуни 2018

Вести

Јанушев: Структури на СДСМ изминатиот период имале средби со криминалното подземје, со цел да создаваат немири на протестите против промена на името

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во гостување во вестите на телевизија Алфа, истакна дека, опозицијата...
Вести

„Да имало било што во договорот што е патриотско, народот на улиците ќе прославуваше, а полицијата немаше да ги претепуваа и апси сите оние кои се против антидржавните политики на Заев“

Постигнатиот договор со Грција е капитулација и го урива македонскиот идентитет. Да имало било што во договорот...
Вести

„МВР цел ден по инцидентот молчи- на Заев му треба време да смисли како да го покрие недоличниот обид за дефокусирање на граѓаните од срамниот потпис на договорот“

Договорот што Зоран Коте Заев го склучи со соседна Грција е катастрофален за Република Македонија. Граѓаните...
Вести

„Постои реален сомнеж дека средствата предвидени од владата, согласно досегашната практика ќе завршат во фирми блиски на СДСМ кои го поддржуваа Заев во антидржавните политики“

Единствениот економски план на владата е планот за зголемување на банкарските сметки на фирмите на Заеви и на...