четврток, 14 јуни 2018

Вести

РИСТЕ БУЛОСКИ Е НОВИОТ „ПАТО МАСОВНО“: Обидете се да го разберете што сакаше да каже советникот на СДСМ во општина Охрид (ВИДЕО)

Советникот од СДСМ Ристе Булоски во изјава за „Охрид1“ тврди дека со новиот ценовник и новите зони всушност паркингот...
Фудбал

Мистеријата на рускиот забранет град: Во него ќе се игра Мундијалот, а некогаш странците немаа дозвола да влезат овде (ФОТО+ВИДЕО)

Еден од градовите каде најдобрите фудбалски репрезентации ќе ги одмерат своите е Нижни Новогород, град кој некогаш...
Вести

Божиновски: Охриѓани и туристите жртва на поскапиот паркинг во Охрид, кој нема за цел воведување ред во паркирањето, туку само профит

Од ВМРО-ДПМНЕ Охрид обвинуваат дека не се воведува ред во паркирањето, туку профит со проширување на зоните и поскап...
Фудбал

Најубавиот дел од почетокот на Мундијалот: Секси навивачките го украдоа шоуто на отворањето на Светското првенство (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Стадионот Лужники денеска беше центар на фудбалскиот свет. Таму беше отворено Светското првенство во Русија,...
Занимливости

Нов хит на интернет: Откако вчера не можеше да се влезе во автобус поради дождот, денес граѓаните со нова мака во автобусите (ВИДЕО)

Откако вчера Скопје го зафати големо невреме, на социјалните мрежи се појавија фотографии и видео кои ги насмеаја...