четврток, 7 јуни 2018

Занимливости

Жените во Саудиска Арабија од пред два дена можат да возат, но овие 8 нешта се уште им се забранети- меѓу нив и згрозувачки работи

Саудиска Арабија од 5 јуни годинава започна да издава возачки дозволи и на жените, но покрај оваа важна промена...
Хроника

Девојка од Скопје повикува на внимание: Вчера маж се обиде да ме силува во Центар, во полиција ми кажаа дека има случај посериозен од мојот

Девојка вчера била нападната од лице на околу 25 години во општина Центар. Девојката која на Фејсбук е потпишана...
Фудбал

Премногу тешка година за големата фудбалска ѕвезда: Вујко му се самоубил, за малку не го убиле брат му, а боледувал и од депресија

Фудбалскиот репрезентативец на Англија Дени Роуз минатата година мораше да паузира повеќе од осум месеци за да...