сабота, 2 јуни 2018

Вести

Голем број луѓе пред Влада: Скоро 60 илјади граѓани му порачуваат на Заев дека се незадоволни од неговата работа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Голем број граѓани на денешниот протест против Владата на Зоран Заев организиран од страна на опозициската партија...
Вести

Меѓу 50 и 60 илјади граѓани се собраа пред Владата да го искажат незадоволството од владеењето на власта на Заев (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Меѓу 50 и 60 илјади граѓани се собраа пред Владата на Република Македонија, да го изразат незадоволството од работата...
Вести

Данев: На Македонија ѝ се потребни предвремени парламентарни избори бидејќи политиките на оваа влада немаат никаков резултат

ВМРО-ДПМНЕ вечерва организира еден протест против погубните политики кои ги практикува оваа власт, како на економски...