вторник, 8 мај 2018

Вести

Јанушев до Ременски: Донесовте само закон со кој ја зголемивте акцизата на горивата и граѓаните денеска плаќаат повеќе поради вас

Државата позаробена ниту била, ниту ќе биде со сето ова што се случува сега, истакна Игор Јанушев,  генерален секретар...
Вести

Средба Мицкоски- Јазбец: Институциите замижуваат пред сомнежите за криминал на власта и се користат единствено за пресметка со политичките неистомисленици

Наместо со информации за прогрес и реформи, јавноста секојдневно е преплавена со афери и коруптивни скандали...