недела, 6 мај 2018

Вести

Мицкоски: СДСМ и во овој мандат си го пронајде новиот Красничи, награден со позиција во Владата – ова е време на ерозија на принципи и вредности

Наспроти декларативните настојувања на Владата за транспарентност која спаѓа во рубриката гол популизам, денес...
Фудбал

Најголемиот ја води најважната битка, кој е Сер Алекс: Бил прогласен за неталентиран, Бекам го удри со копачка, што му кажал на Кантона?

Можеби најголемиот тренер во историјата на фудбалот е 76 годишниот Сер Алекс Фергусон, на клупата на својот Манчестер...
Вести

Мисајловски: Политиките на владата на Заев и СДСМ доживуваат фијаско, граѓаните се повеќе се уверуваат дека пред изборите биле излажани од оваа гарнитура на власт

Политиките на владата на Заев и СДСМ доживуваат фијаско. Ветувањата напишани во изборната и владината програма...
Вести

Стоилковски: Дали Заев ангажирал за советник лице вмешано во убиство на полициски службеник и го плаќа со пари на граѓаните?

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека секој изминат ден со криминалниот картел на СДСМ на власт е трагедија за Република Македонија....
Вести

Арсовски: СДСМ и Заев на полицајците гледаа како на убијци, ги навредуваа, омаловажуваа и им посакуваа смрт, а денеска им организираа прослава

СДСМ и Зоран Заев на полицајците гледаа како на убијци, ги навредуваа, омаловажуваа и им посакуваа смрт. Владата...