понеделник, 23 април 2018

Вести

ВИДЕО: Си играше чочек на отворањето на автопатот Демир Капија- Смоквица, директорот на ЈП Државни патишта лепеше пари на трубачи

Денеска конечно беше отворен автопатот Демир Капија- Смоквица. Во тунелот на автопатот дури имаше и прослава со...
Ракомет

Тие се еден најпознатите ракометни парови: Запознајте ја сопруга на вардаровиот херој од Кил Хорхе Македа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Заминувањето на Алекс Дујшебаев многумина претпоставуваа дека ќе биде голем проблем за Вардар оваа година, меѓутоа...