петок, 20 април 2018

Занимливости

Морничава исповед на вдовица на џихадист: Силуваше девојчиња пред мене, не знам дали некогаш ќе успеам да се вратам дома

Саманта Сали е вдовица на Муса Елхасани, терорист од Исламска држава, кој загина во воздушен удар од дрон минатата...