четврток, 19 април 2018

Вести

Мицкоски соопшти нов криминален скандал на власта: Наместо во џебовите на работниците, парите завршуваат на сметки на приватна фирма

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостувањето во Алфа Телевизија откри нов скандал на раководните...
Вести

Мицкоски: За да се прикријат погрешните политики се пуштаат нови бомби во судовите, додека за Заев снимките од Поткуп се позади затворени врати

Секогаш кога му е потребно на Зоран Заев и секогаш кога треба да има алиби за сите погрешни политики се појавуваат...
Вести

Мицкоски: Црната кампања, лагите и злоупотребите на чувствата на родителите на убиените од „Монструм“ сега му се удираат од глава на Заев

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интевјуто во емисијата „Ѕид“ на Телевизијата Алфа вели цната...