сабота, 17 февруари 2018

Вести

Сочувство од Груевски за смртта на Адеми: Беше вреден, лојален и чесен човек, Македонија ќе го запомни како министер кој направи многу позитивни проекти и реформи

Поранешниот премиер Никола Груевски на социјалните мрежи изрази сочувство за смртта на екс министерот Адбулаќим...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Му порачуваме на Шилегов 8-те милиона евра за дислокација на галиите да ги пренамени за ново училиште во Ченто

Во програмата на ВМРО-ДПМНЕ беше планирано да се изгради ново основно училиште „Крсте Петков Мисирков“ во населбата...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ и јавноста се згрозени од неодговорноста на надлежните за скандалот со сексуално злоставување на малолетно девојче од ЈУ „25 мај”

ВМРО-ДПМНЕ и јавноста се згрозени од неодговорноста и индолентноста на надлежните институции за скандалот со...
Вести

Вељановски: Годишната програма на Министерството за култура нема афирмативна функција за македонската култура и е објавена против законски

ВМРО-ДПМНЕ бара под итно да се повлече Националната годишна програма за култура за 2018-та година. -Денес ќе се задржиме...