сабота, 17 февруари 2018

Вести

Николоски: СДСМ ги брка странските инвеститори, бидејќи странските инвестиции се конкуренција за олигарсите кои го поддржуваат СДСМ

Во гостувањето на телевизија Алфа, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски потенцираше дека СДСМ...
Вести

Ивор Мицковски: Култура, позор, крах…, 660 илјади денари за шефот на кабинет на државниот секретар во министерството за култура

Не стивнуваат реакциите во јавноста во однос на распределбата на средства за проекти од министерството за култура....