сабота, 27 јануари 2018

Вести

Ципрас: Преименувањето на аеродромот во Скопје и автопатот Александар Велики во „Пријателство“ не го решава проблемот со иредентизмот

Се обврзувам дека во следниот период со патриотска одговорност ќе се стремам кон заемно прифатливо решение, рече...
Вести

Македонците од Париз и Берлин саботата ѝ ја посветија на Македонија: Стопирање на преговорите за името, НЕ за двојазичност (ВИДЕО)

Македонците од Франција и Германија, кои живеат и работат во Париз и Берлин, денеска излегоа на мирни протести...