петок, 12 јануари 2018

Вести

Мицкоски: Очекувам до крајот на овој месец, евентуално средината на февруари да заврши процесот за промена на статутот на ВМРО-ДПМНЕ

Во вечерашното интервју на телевизија Телма, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кажа дека промената...
Вести

Мицкоски: Новите потпретседатели се силно мотивирани луѓе, кои што ќе додадат вредност во самата ВМРО-ДПМНЕ во периодот кој доаѓа

Во интервју на телевизија Телма, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кажа дека новите потпретседатели...
Занимливости

На биткоинот му се гледа крајот: Една од технолошки најразвиените земји планира да ги забрани криптовалутите поради клучна причина

“Властите во овој случај го третираат биткоинот и другите криптовалути како коцкање и сметаат дека во оваа област...
Вести

„Продолжувањето на притворите за настаните од 27 април е скандалозна одлука, судот денес беше соучесник во уништувањето на правната држава“

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека Владата на СДСМ економски и политички ја урива Македонија, а судот со денешната...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Од Нова година црното економско трио на СДСМ Заев, Тевдовски и Анѓушев ја задолжија државата за преку 570 милиони евра

ВМРО-ДПМНЕ: Од Нова година црното економско трио на СДСМ Заев, Тевдовски и Анѓушев ја задолжија државата за преку...
Вести

Заев го напушта принципот на преговори под капата на ОН: Димитров и Коѕијас ја преземаат палката од преговарачите Наумовски и Василакис

Епилогот од вчерашната тајна средба на Димитров и Коѕијас во хотелот ,, Македониа Палас’’ во Солун ќе бидат работни...