понеделник, 8 јануари 2018

Ракомет

Борко најави максимални 100 % на секој натпревар: Репрезентацијата созрева, можеме да се носиме со предизвиците од шампионатот

Македонската машка ракометна репрезентација денеска ги продолжи подготовките за Европското првенство во Хрватска,...
ТВ и Филм

Издадена книгата „Појраз Карајел“: Згодите и незгодите на Појраз, Ајшеѓул и другите ликови од „Мојот син“ на парче хартија

Издавачката куќа Dogan kitap во соработка со Етхем Озишик (сценаристот на серијата “Мојот син”) ја издаде книгата...
Регион

Сега знае што е макотрпна работа: Албанец се обиде да ограби авто перална, па мораше сам да ги испере сите возила (ВИДЕО)

Еден крадец од Тирана научи што значи макотрпна работа. Видео надзорот во една авто перална во албанската престолнина...