петок, 5 јануари 2018

Занимливости

Виртуелна држава во вселената, секс кукла за астронаути: Ова се 6-те најчудни работи кои летале во космосот (ФОТО+ВИДЕО)

Луѓето ве текот на децениите со цел за истражувања лансирале некои импресивни објекти во вселената. Сепак некои...
Вести

Мицкоски: Имаме план за намалување на невработеноста под  10%, повисоки плати во образованието за 50%, стабилен раст на БДП од 4% и развојни економски центри

Новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ  Христијан Мицкоски во своето прво интервју по стапувањето на функцијата претседател...