вторник, 11. декември 2018. Вести денес: 0
home Твитови

Жестоки реакции на твитер по изгласувањето на Законот за јазици (ФОТО)

Жестоки реакции на твитер по изгласувањето на Законот за јазици (ФОТО)

Собранието вчера го изгласа Законот за јазици, со кој Македонија стана двојазична… Твитер заедницата со жестоки критики: