жени

Пронајдени се 52 резултати на тема „жени“
Занимливости

Жените во Саудиска Арабија од пред два дена можат да возат, но овие 8 нешта се уште им се забранети- меѓу нив и згрозувачки работи

Саудиска Арабија од 5 јуни годинава започна да издава возачки дозволи и на жените, но покрај оваа важна промена во оваа муслиманска земја,...