земјотрес

Пронајдени се 32 резултати на тема „земјотрес“
Занимливости

Камерата го забележа моментот кога почна земјотресот: Поради реакцијата на овие медицински сестри многумина заплакаа (ВИДЕО)

Во текот на неодамнешните потреси во Јужна Кореја, надзорната камера во едно родилиште забележа неверојатна ситуација. Кога почна земјотресот,...