велика британија

Пронајдени се 43 резултати на тема „велика британија“
Вести

Тргуваат со луѓе и дрога, фалсификуваат пари, а го имаат и кралот на кокаинот: Албанската мафија главна во британското подземје

Полицијата на западен Мидленд минатата година уапсила 140 албански државјани, од кои 51 лице од нив е обвинето за кривични дела во врска...
Вести

Крај за Асанж, го изрекуваат на Британија? Мебелот исфрлен од амбасадата- основачот на Викиликс останува без заштита од Еквадор (ВИДЕО)

Еквадор е се поблиску до одлука да му го укине азилот на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж и да го исфрли од својата амбасада во Лондон,...