трагедија

Пронајдени се 37 резултати на тема „трагедија“
Познати

Српската актерка на која љубовникот и пукаше во глава пред да се самоубие, донесе голема одлука во својот живот

Актерката Ивана Панзаловиќ по трагедија која ја снајде кога вереникот, пластичниот хирург Срѓан Цветановиќ се обиде да ја убие, пукајќи...
Регион

Трагедија пред Велигден: Шестгодишниот Филип се удави откако сакал да го спаси кучето кое паднало во надојдената река (ФОТО)

По потрагата, шестгодишниот Филип Б. е пронајден на четири километри од местото каде паднал во Бањска река. Лекарите направија се, но...