тендер

Пронајдени се 23 резултати на тема „тендер“
Вести

Донаторите на СДСМ си добија уште еден тендер за луксузни возила: Дали ова е причината поради која Бирото за јавни набавки молчи?

Уште еден тендер за набавка на возила за потребите на државните институции доби фирмата донатор на СДСМ, Делукс – Ауто од Куманово. После...
Вести

Скандал во штипската Клиничка болница: Еве каква храна на пациентите им дава компанијата која доби тендер од 16.520.000 денари (ФОТО)

Огромен скандал се случува во штипската Клиничка болница. Од понеделникот, храната во болницата ја доставува приватна компанија која...
Вести

Јанушев: Власта е фатена во милионски криминал кој не може да го сокрие, Обвинителството да отвори истрага и да утврди кривична одговорност за сите вмешани

Дали под откривањето на мега скандалот, кој отвара сомнеж за местење на 320 милионски тендер за ископ на јаглен во РЕК Битола за фирмата...