Тања Каракамишева – Јовановска

Пронајдени се 8 резултати на тема „Тања Каракамишева – Јовановска“
Вести

Каракамишева за вчерашниот ТВ дуел:Темелност наспроти површност, смиреност наспроти хаотичност и бесцелност на мислата

Вчерашната дебата беше повеќе од потребна затоа што немањето дебата ја релативизира сериозноста на политиката и на политичкото владеење...
Вести

Каракамишева: Со гласање на Законот за двојазичност, пратениците на СДСМ стануваат директни гробари на унитарниот карактер на државата

(ФБ статус на универзитетската професорка Тања Каракамишева- Јовановска) Во очи денешното гласање на неуставниот и неевропскиот Закон...