свадба

Пронајдени се 60 резултати на тема „свадба“
Познати

Кога се угаснаа светлата ги изненадија сите- на свадбата кај Пријовиќ Жељко и Јована не издржаа а да не споделат страст (ФОТО)

Денеска се уште топ тема во медиумите е свадбата за која зборува целиот Балкан на која присуствуваа речиси 900 гости, а меѓу нив и познатиот...
Познати

Фановите во неверување: Целиот Балкан зборува за односот на Брена со мајката на Филип, a овој детаљ ги потврди сите шпекулации (ФОТО)

Вчера беше многу важен ден за семејството Живојиновиќ, нивниот миленик Филип се венчаше со пејачката Александра Пријовиќ. Брена блескаше...
Познати

Ќерката на познатиот пејач го фати бидермаерот на свадбата кај Пријовиќ- еве како таа ја сподели радосната вест (ФОТО)

Откако вчера целиот Балкан зборуваше за свадбата за која дозна речиси половина свет, денеска во центарот на вниманието се најде и ќерката...
Познати

Во прегратки на младоженецот: Еве кој познат Македонец беше дел од свадбата на Александра Пријовиќ и синот на Брена (ФОТО)

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ беше еден од 900-те гости кои вчера присуствуваа на нај гламурозната свадбена церемонија на Балканот...
Познати

Пристигна жената која го роди: Мајката на Филип Живојиновиќ блесна во зелен фустан, а сите го коментираат овој детаљ (ФОТО)

Во домот на Лепа Брена денеска се е највесело, синот на нејзиниот сопруг Боба кој го сака како роден син се жени со пејачката Александра...
Познати

Во живо од домот на Брена- Боба и кумот Ацо Пејовиќ се уште не се подготвени, а ова е внуката која е копија на пејачката (ВИДЕО)

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ за неколку часа ќе го кажат судбоносното „ДА“, а во домот на пејачката Лепа Брена на големо...
Познати

Се е подготвено за свадбата на нејзиниот син- Еве како Брена го украси луксузниот дом и потроши 70 илјади евра (ФОТО)

Пејачката Александра Пријовиќ и синот на Лепа Брена денеска ќе го кажат судбоносното „ДА“ пред околу 900 гости. За целата организација...
Живот и стил

ФОТО: Елегантнo и роматично: Се ожени Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, а ова е неговата сакана

Еден од тројцата нови потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, изминатиот викенд се заколна на вечна љубов на својата сакана...
Познати

60 телохранители, 160 келнери, 1000 гости и детаљ кој ќе ве остави во неверување- се за луксузната свадба на Пријовиќ и Филип

На венчавката на Филип Живојиновиќ и Александра Пријовиќ ќе дојдат гости од цел свет, ќе служат 160 келнери, додека една од најскапите...
Познати

Александра Пријовиќ и Филип една недела пред свадбата ги шокираа сите- потпишаа пред брачен договор, еве што содржи истиот

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ полека ги привршуваат подготовките за свадбената веселба која е закажана за идната недела. Тие...
Познати

Додека целото семејство ја организира свадбата Брена размислува само на едно- вака идната свекрва ќе се облече за свадбата на синот

Семејството на пејачката Лепа Брена на големо се подготвува за свадбата на нивниот син Филип со пејачката Александра Пријовиќ. За таа...