струмица

Пронајдени се 42 резултати на тема „струмица“
Хроника

Пожарникарите едвај го извадиле од возилото – страотна сообраќајка во Струмица, сообраќајот бил во прекин шест часа

Рано утринава во 04.45 часот било пријавено дека на регионалниот пат Струмица–Владевци патничко моторно возило „Алфа ромео“ со струмички...
Вести

Мицкоски: Ова се историски мигови за нашата земја, времиња кои преку нашите потези не опишуваат она што сме и какви сме!

Еве сега во миговите кога Македонија поново се наоѓа пред еден крстопат, можеби најважниот во нејзината понова историја велам, да ја...
Вести

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Над 10.000 граѓани се приклучија на мирниот марш во Струмица, граѓаните јасно порачаа дека се против договорот со Грција

Над 10.000 граѓани денес се придружија на мирниот марш кој го организираше ВМРО-ДПМНЕ во Струмица. Граѓаните јасно го изразуваат своето...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ изготвува седумгодишен план кој значи сигурен развој, вистинска економска револуција, повеќе пари и инвестиции во сите области

Правиме 7 годишен план кој значи сигурен развој, вистинска економска револуција, ние на тој начин ќе одгвориме, со економска револуција,...
Вести

Мицкоски: На Македонија и е потребно нов тип на политичари, професионални, посветени и одговорни луѓе, ние го ветуваме тоа

Луѓето во минатото имале своја  причина да го казнат ВМРО-ДПМНЕ, или да гласаат за СДСМ. Јас ги разбирам зошто гласале како што гласале,...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Ги повикуваме граѓаните од Струмица и регионот да ни се придружат и заедно да ја поразиме оваа ненародна власт

Протестниот марш е дел од најавеното жешко лето на ВМРО-ДПМНЕ. Струмица е местото од каде потекнува актуелниот премиер Зоран Заев. Праксата...