сопруга

Пронајдени се 35 резултати на тема „сопруга“
Фудбал

Уште еднаш докажа дека е вистински џентлмен: Еве со кого прво ја сподели радоста селекторот на Англија по вчерашната победа (ФОТО)

Селекторот на Англија Гарет Саутгејт важи за голем џентлмен на Светското првенство кое се одржува во Русија. Четириесет и седум годишниот...
Познати

Мажите низ целиот свет му завидуваат: Сопругата на Синиша Михајловиќ облече бикини и ги покажа џиновските гради (ФОТО)

Сопругата на Синиша Михајловиќ во петтата деценија од својот живот изгледа повеќе од фантастично, а на овие фотографии и завидуваат...
Познати

Субашиќ испиша историја на СП, па објави кој е заслужен за неговиот успех- ова е преубавата сопруга на хрватскиот голман (ФОТО)

Голманот на хрватската репрезентација Даниел Субашиќ вчеравечер стана национален херој низ целиот свет особено во неговата родна...
Познати

Со длабокото деколте ги мамеше погледите на мажите: Поранешната сопруга на Аца Лукас во најсексапилно издание досега (ФОТО)

Се уште законската сопруга на Аца Лукас Соња Вуксановиќ повторно е во центарот на вниманието откако српските медиуми ја уловија на...
Познати

Целото семејство се срами од фудбалерот- ова е убавата жена на Марадона, а кога ќе дознаете колку деца има ќе се онесвестите (ФОТО)

Диего Марадона овие денови е вистинска интернет сензација и целиот свет зборува за него откако недолично се однесуваше на трибините...
Фудбал

Пред две години беше најсексапилна навивачка, а во меѓувреме се разведе од тетовецот Џемаили, а денес е пожешка од било кога (ФОТО)

Сопругата на Швајцарскиот фудбалер со македонско потекло Блерим Џемаили пред две години на Европското првенство беше вистинска сензација,...
Познати

Цел свет плука по пејачот: Џон Леџенд објави фотографија со сопругата и нејзините голи гради, а причината ќе ве наежи (ФОТО)

Славниот пејач Џон Леџенд предизвика лавина од реакции кога на својот Инстаграм профил објави фотографија од својата полугола сопруга. На...
Вести

Сопругата на Тошта: И покрај сознанијата дека неговата здравствена состојба е влошена, брзаа да го вратат во притвор во Шутка

Сопругата на Александар Јаневски – Тошта обвинет за настаните од 27-ми април за порталот „Макфакс“ раскажа дека и покрај сознанијата...
Познати

Сопругата на Синан не издржа и удри по синот на пејачот- Синан не го заслужува тоа што му го направи тој на денот на погребот (ФОТО)

Синот на Синан Сакиќ од првиот брак, Медо Сакиќ не се појави на погребот на својот татко бидејќи тој и пејачот не биле во добри односи,...
Познати

Додека Ракитиќ се подготвува за СП, неговата сопруга сама на плажа- кога ќе видите каков костим за капење облече ќе полудите (ФОТО)

Ракел Маури, сопругата на Хрватскиот фудбалер Иван Ракитиќ, го украде вниманието на јавноста со новите фотографии кои ги сподели на...
Познати

Сопругата на Саша Поповиќ за 50-от роденден ќе стави силикони, а кога ќе видите што ќе му направи на задникот ќе се онесвестите

Директорот на „Гранд“ Саша Поповиќ секогаш се труди да ги исполни сите желби на својата сопруга Сузана Јовановиќ, па така и овој пат...
Познати

ФОТО: После 17 години се збогува од Јувентус, но сега сите зборуваат за преубавата жена на Буфон и нејзиното длабоко деколте

Џанлуиџи Буфон кој официјално објави дека го напушта Јувентус после цели 17 години. Иако сите очекуваа дека 40-годишниот голман ќе објави...
Познати

ФОТО: Нејзините зборови ќе ви го скрши срцето- еве што изјави сопругата на Синан Сакиќ по неговата смрт утрово

Веста за смртта на Синан Сакиќ утрово со брзина на светлината се прошири во јавноста, а пејачот ја загуби битката со тешката болест. Неговата...
Познати

Ја остави Розга пред олтарот заради оваа жена- Сопругата на Стјепан позираше топлес само за да привлече внимание (ФОТО+18)

Поранешниот вереник на пејачката Јелена Розга откако ја остави пејачката среќата ја најде во Лола Астанов со која пред еден месец стапи...
Познати

Сопственичката на најубавите гради на Англија се промени: Сопругата на фудбалерот на Манчестер има нова „професија“ (ФОТО)

Сопругата на фудбалерот на Манчестер Јунајтед Крис Смолинг која во минатото се почесто ги заведуваше своите фанови на Инстаграм со...