сообраќајни несреќи

Пронајдени се 39 резултати на тема „сообраќајни несреќи“
Вести

СТАТИСТИКА: Лани 155 загинати, 6.224 тешко повредени лица во сообраќајки во Македонија, брзото возење најчеста причина

Во 2017 година во Македонија животот го загубиле 155 лица, а 6.224 се потешко повредени во 4.019 сообраќајки со потешки последици, вели статистиката...