сообраќајка

Пронајдени се 262 резултати на тема „сообраќајка“
Хроника

Драма во Скопје: Прво направиле сообраќајка, па се степале, едно лице откако било удрено со бејзбол палка заврши на Ургентен

Во текот на вчерашниот ден околу 21:30 часот било пријавено дека околу 21.00 часот на улица „Методија Андонов Ченто“ во Скопје се случила...
Вести

„Се најдовме среде кланица“: Ужасно сведоштво за грозоморната сообраќајка во која загинаа двајца македонски државјани

Влетавме во магла, но за среќа успеавме да застанеме на страна. Позади нас се случи пекол. Ништо не видовме во моментот на несреќата,...
Вести

Не знаеја дека тоа ќе им биде последно возење: Лимузина удри во знак, загинаа 20 лица, меѓу нив и четири сестри (ВИДЕО)

Дваесет лица загинаа кога лимузина која возела луѓе на забава се забила во знак „стоп“, па потоа во повеќе автомобили во државата Њујорк...