снежна бура

Пронајдени се 4 резултати на тема „снежна бура“
Занимливости

По снежна бура пешачел 15 километри за да стигне на разговор за работа: Кога стигнал се случило чудо, не знаел што го снашло (ВИДЕО)

Тинејџерот од Индијана, 18 годишниот Жакил Реган ред четири години за упатил на пат долг 30 километри за да стигне на разговор за работа....