словенија

Пронајдени се 31 резултати на тема „словенија“
Вести

Мицкоски на средба со македонската дијаспора во Словенија: Заев и СДСМ стануваат синоним за изневерени надежи и очекувања

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска се сретна со македонската дијаспора во Словенија и членови на задграничните...