северна кореја

Пронајдени се 17 резултати на тема „северна кореја“
Вести

Една фотографија ја покажува ужасната тајна на војската на Ким: Еве што лидерот на Северна Кореја сака да сокрие од светот (ФОТО)

Поради немањето на храна, севернокорејските војници ги тероризираат граѓаните со крадење по фармите. Дури добиле и повеќемесечна задача...
Вести

Докторите шокирани: Тоа што го пронашле во крвта на бегалецот од Северна Кореја докажува дека Ким подготвува хорор сценарио…

Стандардните лекарски прегледи на побегнатиот војник кој кон крајот на минатата година успеа да побегне од Северна во Јужна Кореја,...