САД

Пронајдени се 45 резултати на тема „САД“
Вести

Отворена најскапата зграда која САД ја направиле некогаш: Трамп не сакал да дојде во амбасадата која чини милијарда евра (ФОТО+ВИДЕО)

Новата американска амбасада, за која минатата недела претседателот Доналд Трамп кажа дека е прескапа и отворена на лоша локација, отворена...
Вести

Мицкоски за Гласот на Америка: Престојот во САД го користиме за лобирање за интересите на Република Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за Гласот на Америка истакна дека за време на работната посета на партиската...