рочиште

Пронајдени се 20 резултати на тема „рочиште“
Вести

Груевски: Сведоците на СЈО целосно ги демантираа нивните наводи, набавката на „Мерцедесот“ била согласно законот

Никола Груевски по денешното рочиште изјави дека судот за него спроведува работи кои се далеку од вообичаената пракса, а кои не се спроведуваат...
Вести

Денес рочиште за “Траекторија” во која се обвинува Груевски зошто градел автопати, кои сега новата влада ги кочи

Денес одново уште едно рочиште за случајот Траекторија кој веројатно е еден од најуникатните и најпарадоксалните судски предмети во...