роберт алаѓозовски

Пронајдени се 10 резултати на тема „роберт алаѓозовски“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ и денес бара под итно да биде повлечена Националната годишна програма на Министерството за култура

И покрај вчерашниот неуспешен обид и вложениот огромен напор на ресорниот министер за култура, г-динот Роберт Алаѓозовски, со промовирањето...
Вести

Белопета: Алаѓозовски не води Министерство за култура, туку Министерство за популизам, маскенбали и туристички патувања

Со реакција за годишната програма на Mинистерството за култура излезе и првиот човек на Скопскиот џез фестивал, Оливер Белопета познат...